WCZYTYWANIE

Wpisz aby wyszukać

Górnik lepszy od rezerw Lecha

W LIDZE

W meczu 24. kolejki eWinner II ligi gospodarze wyszli na prowadzenie już w 34 sekundzie (najszybszy gol strzelony dla Górnika w tym sezonie). Niezwykłą skuteczność prezentowaną w obecnej rundzie potwierdził Mateusz Piątkowski.

W 10 minucie piłkarze Lecha II stracili piłkę w środkowej strefie boiska, co wykorzystali gospodarze, którzy przechwycili piłkę i wyszli z kontrą, a niepilnowany Piątkowski otrzymał piłkę, wyszedł na sam z Łukaszem Radlińskim i po strzale po długim rogu podwyższył wynik meczu na 2:0. Od tej pory Górnik nie forsował tempa, a Lech II miał dwie sytuacje. Pierwsza z nich to strzał głową, ale Mateusz Malec nie miał problemów z jego obroną.

Druga natomiast, to niecelny strzał tuż obok słupka po dośrodkowaniu w pole karne. To wszystko na co było stać przyjezdnych. Pod koniec pierwszej połowy Górnik mógł podwyższyć prowadzenie na 3:0, ale Mariusz Szuszkiewicz strzelił głową w słupek. Po zmianie stron boiska gospodarze ponownie przeszli do ataku, co przyniosło efekt w 51 minucie, kiedy to popisując się zwodem Eryk Sobków strzelił precyzyjnie przy słupku lewą nogą na 3:0 (był to jego trzeci gol w dwumeczu z Lechem II). W następnym okresie gry podopieczni Trenera Janusza Niedźwiedzia nie zwalniali tempa, zagęścili środek pola i zamknęli drużynę przyjezdnych w ich własnym polu karnym. Przyniosło to efekt w 70 minucie spotkania, kiedy to Michał Danilczyk po otrzymaniu podania w polu karnym silnym strzałem przy lewym słupku ustalił wynik meczu na 4:0.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wysoką formę strzelecką w tej rundzie potwierdził były napastnik klubów z Ekstraklasy Mateusz Piątkowski, który strzelił już 9 goli w tym sezonie. Poza tym w zespole gości cały mecz rozegrał Grzegorz Wojtkowiak, który ma na swoim koncie 23 występy w reprezentacji Polski. Do 57 minuty występował Siergiej Kriwiec, który w latach 2009 – 2012 był podstawowym piłkarzem Lecha Poznań i stanowił o sile tej drużyny, był też wielokrotnym reprezentantem Białorusi. W sezonie 2008/09 wbarwach Bate Borysow zanotował wszystkie 6 występów w Lidze Mistrzów w podstawowym składzie. Zagrał m.in. przeciwko wielkiemu Realowi Madryt i Juventusowi, któremu to nawet strzelił gola.

Górnik Polkowice – Lech II Poznań 4:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Piątkowski 1, 10, Eryk Sobków 51, Michał Danilczyk 70

Górnik: 33. Mateusz Malec – 11. Dominik Radziemski, 5. Paweł Kucharczyk, 84. Marek Opałacz (63, 3. Mateusz Magdziak), 25. Karol Fryzowicz – 23. Eryk Sobków (74, 16. Maciej Bancewicz), 56. Michał Danilczyk (73, 8. Bruno Żołądź), 30. Kamil Wacławczyk, 13. Ernest Terpiłowski (63, 10. Adam Borkowski) – 37. Mateusz Piątkowski, 17. Mariusz Szuszkiewicz (81, 15. Kacper Poczwardowski).

Lech II: 12. Łukasz Radliński – 17. Filip Nawrocki (64, 21. Karol Smajdor), 2. Grzegorz Wojtkowiak, 3. Wojciech Onsorge, 14. Krystian Palacz – 22. Łukasz Szramowski, 6. Artur Marciniak (73, 8. Jakub Białczyk), 20. Adrian Laskowski, 15. Siergiej Kriwiec (57, 23. Ołeksandr Jacenko), 11. Jakub Karbownik – 9. Adrian Ratajczyk (57, 16. Igor Ławrynowicz).

żółte kartki: Opałacz, Fryzowicz – Palacz, Wojtkowiak.

sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).