Wpisz aby wyszukać

Awans Górnika Wałbrzych faktem

III, IV LIGA, OKRĘGÓWKA W LIDZE

Trzy sezony trwała rozłąka Górnika Wałbrzych z 4 ligą piłki nożnej. Po zakończeniu sezonu 2018/2019, nikt z kibiców najwyżej sklasyfikowanego klubu, w najczarniejszych myślach nie dopuszczał faktu, że Wałbrzyscy biało-niebiescy będą w kolejnym sezonie musieli walczyć w klasie A.

Niestety kłopoty finansowe doprowadziły do tego, że Górnik, grając w zasadzie prawie samą młodzieżą, kolejny sezon rozpoczął w przedostatniej klasie rozgrywkowej, na starcie notując druzgocącą porażkę z drużyną Sudetów Dziećmorowice w wyjazdowym meczu 7-1. To był sezon, ze łzami w oczach i z podświadomą radością, że klub w ogóle istnieje. Z czasem, były już lepsze wyniki i sezon 2019/2020 zakończył się dla Górnika w środku tabeli. Sezon 2020/2021 to komplet zwycięstw i pewny awans do klasy okręgowej. W międzyczasie do zespołu dołączyli powracający zawodnicy, pamiętający jeszcze mecze barażowe z Polonią Warszawa – Damian, Chajewski czy Sławomir Orzech. Ta mieszanka rutyny

i młodzieżowców, przy finansowym wsparciu wiernych kibiców zaczęła walkę w Wałbrzyskiej Klasie Okręgowej.

Sezon 2021/2022 nadal trwa , jednak właśnie w sobotę 7.05.2022 do awansu brakowało jednego punktu, ten punkt zapewniał co najmniej drugie miejsce, na koniec sezonu, dające awans do 4 ligi. Ten punkt był do wywalczenia na boisku w Kamieńcu Ząbkowickim, w meczu z miejscowym Zamkiem.

Pierwszy mecz z Zamkiem w aktualnym sezonie, rozegrany w Wałbrzychu zakończył się wygraną Górnika 3-1, po ciężkim spotkaniu. Na mecz rewanżowy, Górnicy jechali z zamiarem przypieczętowania awansu i od początku do końca starali się o jak najlepszy wynik. Pierwsza bramka dla Górnika padła już w 3 minucie a celnym strzałem popisał się Niedźwiecki, w 24 minucie na tablicy było 0-2 po golu Kopernickiego, do przerwy wynik nie uległ zmianie, natomiast 56 minuta to bardzo dobrze wykonany rzut karny w wykonaniu Damian Chajewskiego, wiadomo że Damian strzela seriami i w 67 minucie podwyższył wynik na 0-4, Górnik gra zawsze do końca i w 91 minucie, zakończył bramką na 0-5 Sławomir Orzech. Po zakończeniu spotkania zapanowała olbrzymia radość wśród piłkarzy i ich wiernych kibiców.

Do rozegrania w tym sezonie Górnicy mają jeszcze pięć spotkań, najbliższe w Świebodzicach z drużyną MKS Szczawno-Zdrój w sobotę 14.05 o godzinie 17:00, następnie ze Skałkami Stolec, ATS Wojbórz, przedostatnia kolejka to 3 punkty zdobyte walkowerem, za mecz z wycofanym zespołem Wenus Nowice, ostatnia kolejka to mecz z Włókniarzem Kudowa oraz jeszcze jest do rozegrania zaległy mecz wyjazdowy z Kryształem Stronie Śląskie.

Kibice liczą na komplet punktów a zespół na ich doping. Pamiętajmy, że Górnik jest utrzymywany przez swoich kibiców oraz nielicznych sponsorów. Nie ma co ukrywać, że dzięki tej ekipie jest promowane miasto i warto ich wspomagać bo dobro wraca. 4 liga to minimum dla Górnika na piłkarskiej mapie Polski, zachęcam do dopingu dla naszego nowego czwartoligowca, zapraszam sponsorów, kibiców z rodzinami i pokażmy, że Górnik ma kibiców, którzy są z nim zawsze.

Ta zależność jest zawsze ważna, pamiętajmy Górnik nigdy nie zginie. Wałbrzyskiemu klubowi życzymy równie wspaniałego sezonu 2022/2023, wielu sukcesów, dobrych wzmocnień, przychylności kibiców i władz miasta oraz nowych sponsorów, którzy mają w sercu dobro Wałbrzyskiego Górnika.