WCZYTYWANIE

Wpisz aby wyszukać

Zdrowy duch i zdrowe… nogi

OLDBOJE W LIDZE

Zdrowy duch i zdrowe… nogi

Z roku na rok granica „oldbojowego” grania przesuwa się. Dowodem jest choćby Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów pod Patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Jak zwykle ten turniej gromadzi znanych z piłkarskich boisk zawodników, działaczy i trenerów.

Turniejowicze rywalizowali na wrocławskim Stadionie GEM w formule plus 45 i plus 60. Emocji nie brakowało.

Wrocławscy Piłkarze 50Plus i Stowarzyszenie FAN dzięki pomocy wspierających instytucji i sponsorów potrafią robić takie turnieje profesjonalnie.

Na murawie o wygraną walczyli piłkarze aktualnie grający mi w ligach oldbojów, ale także ci, którzy korki ubierają okazyjnie. Ale poziom był wysoki. Romuald Szukiełowicz, Zbigniew Mandziejewicz, Remigiusz Jezierski, były reprezentant Polski w kolarstwie Henryk Charucki, Eugeniusz Przybyła, Renato Dżugaj, generał Janusz Ornatowski, Zdzisław Burzec (Polonia Leszno), Gerard Sobek, Zdzisław Bury (GKS Kobierzyce), Janusz Kuczyński, Tomasz Wilczyński, Bogdan Jodłowiec (Zagłębie Lubin). Długo można wymieniać nazwiska znane przez kibiców. I ci panowie pograli na Gemie, dobrze pograli.

Turniej pozytywnie ocenił Pan Robert Pawliszko, zastępca dyrektora Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, wspierającego Turniej. No cóż, jak sam stwierdził, współcześni oldboje to ludzie bardzo aktywni i taki turniej to rzecz normalna w wielu krajach.

Turniej odbył się dzięki tak przyjaznym partnerom jak: Miasto Wrocław i Prezydent Jacek Sutryk, Stadion Gem oraz ZK Group sp z o.o. i jej prezes Zbigniew Korzeniowski, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a także Marcin Przychodny – dyrektor Stadionu Miejskiego.

– Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli, a również kolegom zaangażowanym w organizację oraz wszystkim zawodnikom i kibicom – podsumowuje Janusz Ornatowski. – Już dziś zapraszamy na kolejny turniej w przyszłym roku, mam nadzieję, że w tym samym miejscu.

Wyniki:

Wrocław – Kijów 4:3 oraz 0:0

Nowy Jork – Wiedeń 6:1

Finał Oldboje „45” – Oldboje „60” 5:1

Wrocław: Ornatowski, Szukiełowicz, Dżugaj, Jodłowiec, Swiderski, Żebrowski, Sobek, Mandziejewicz, Jabłoński

Kijów: Burzec, Jackiewicz, Charucki, Bury, Wilczyński, Babczyński, Łuczak, Woźniak, Słowiński.

Berlin: Matusz, Zwierz, Wolfinger, Domagała, Fotuma, Smysłowski, Wysocki, Skrzypacz, Cieślik, Mucha, Rosiak.

Nowy Jork: Żmudziński, Kuczyński, Jagiełło, Grochowski, Grabowski, Komarnicki, Obłocki.

Wiedeń: Jezierski, Janik, Lizak, Grzywacz, Wróbel, Miazgowski, Błaszczak, Przybyła.

Autor: Ryszard Kowalski

Zdjęcia (śląskiemedia, Andrzej Winiarski)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Następny wyżej