WCZYTYWANIE

Wpisz aby wyszukać

Będzie ciekawie

III, IV LIGA, OKRĘGÓWKA W LIDZE

Będzie ciekawie

Ze Sławomirem Orzechem z Górnika Wałbrzych rozmawia Łukasz Nowakowski.

Po awansie do 4 ligi pojawią się dużo bardziej wymagający rywale planujecie kolejny awans?

W przyszłym sezonie 4 liga będzie moim zdaniem mocniejsza.Na pewno ze względu na to, że w związku z reformą dużo drużyn będzie musiało walczyć o utrzymanie w „nowej” 4 lidze. Myślę, że my też na początku skupimy się na tym, żeby wywalczyć utrzymanie, a czas pokaże na co będzie nas stać.

Jesteś jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie jak zmienił się Górnik przez ten czas kiedy w nim grasz?

W Górniku zmieniło się tak naprawdę dużo i mało ale uważam, że klub jest na dobrej drodze do tego żeby spokojnie funkcjonować na szczeblu 4 ligi. Mamy również sporo młodzieży. Wszystko idzie w dobrą stronę.

Kilka lat temu z Wałbrzycha odchodził Michał Bartkowiak okrzyknięty jako niesamowity talent. Teraz odradza się w Wałbrzychu. Czy stać go na powrót do szczebla centralnego?

O to najlepiej zapytać Michała. Moim zdaniem po tylu kontuzjach, które Michał przeszedł, to już jest w dobrej formie i myślę, że będzie z niego jeszcze pożytek na pewno w Górniku Wałbrzych. To naprawdę bardzo dobry zawodnik.

Górnik słynie z bardzo wiernych i oddanych kibiców, jaka jest ich rola w awansie?

Rola kibiców jest bardzo ważna nie tylko w awansie ale w całym funkcjonowaniu klubu. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym kibicom za doping i wsparcie w każdym meczu tego sezonu i nie tylko. Uważam, że gdyby nie oni to prawdopodobnie nie bylibyśmy w tym miejscu gdzie jesteśmy.

Jakbyś miał przez te wszystkie lata kariery wskazać najlepszych zawodników z jakimi grałeś to jakie nazwiska pojawiłby się w top 3?

Ciężko wybrać takie TOP 3 ale wydaje mi się, że Damian Chajewski, Tomasz Wepa, Daniel Zinke to najlepsi zawodnicy z jakimi miałem i mam przyjemność dalej grać w Górniku Wałbrzych.

Kto twoim zdaniem awansuje do 3 ligi Chrobry II czy Lechia Dzierżoniów?

Moim zdaniem awansuje Lechia Dzierżoniów. Mają mocny skład i już drugi sezon biją się o ten awans i myślę, że są faworytem.

Dziękuję za rozmowę.

Tagi:
Następny artykuł

Możesz także polubić

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Następny wyżej