WCZYTYWANIE

Wpisz aby wyszukać

Koldo Obieta napastnikiem Miedzi

EX, I, II, PP W LIDZE

Koldo Obieta napastnikiem Miedzi

28-letni Koldo Obieta wzmacnia linię ataku Miedzi! Występujący w minionym sezonie na zapleczu hiszpańskiej elity napastnik związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Koldo Obieta piłkarską karierę zaczynał w zespole Gernika Club. W lipcu 2015 roku trafił do Zamudio SD, a po roku zasilił SD Amorebieta. Po sezonie przeniósł się na dwa lata do CD Vitoria. Następnie zasilił CD Tudelano i po roku ponownie trafił do SD Amorebieta. W minionym sezonie LaLiga2 wystąpił w 39 meczach, w których zdobył 7 goli i zaliczył 4 asysty. Łącznie na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii rozegrał 187 meczów, w których zdobył 35 goli.

  • Jest to typowa „dziewiątka”, zawodnik wysoki i silny, dobrze grający tyłem do bramki oraz głową, występujący ostatnio na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Stylem gry przypomina Patryka Makucha – charakteryzuje gracza trener Wojciech Łobodziński.

Co ciekawe, Hiszpanowi zależało na znalezieniu pracodawcy w Polsce, gdyż jego partnerka rozpocznie studia w Poznaniu. Nowy zawodnik Miedzi Legnica odrzucił oferty zespołów z Półwyspu Iberyjskiego, a także odmówił Piastowi Gliwice, Widzewowi Łódź oraz dwóm zespołom z województwa wielkopolskiego. Jak myślicie, jak sobie poradzi na ekstraklasowych boiskach urodzony w Guernice zawodnik?

Fot. Paula Lewandowska/miedzlegnica.eu

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Następny wyżej