Wpisz aby wyszukać

Derby dla Polonii

III, IV LIGA, OKRĘGÓWKA W LIDZE

Jedyne czego zabrakło na tym spotkaniu to kibiców. Tak można podsumować inauguracje kolejki w Środzie Śląskiej.
Pierwszy egzamin dla nowego trenera gospodarzy i od razu mecz derbowy z Odrą Malczyce.

W pierwszych piętnastu minutach meczu obie ekipy niczym bokserzy wagi ciężkiej chcieli sprawdzić na ile mogą sobie w dzisiejszym spotkaniu pozwolić. Polonia starała się utrzymywać piłkę a przyjezdni szukali przechwytów i liczyli, że strzelą coś z kontry.

Po jednej z takich akcji udało się gościom wywalczyć rzut wolny, ale Matyja przeniósł futbolówkę nieco nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy była walka walka i jeszcze raz walka. Typowy mecz derbowy. Bramek i sytuacji było jednak jak na lekarstwo. Po zmianie stron Polonia z każdą minutą zaznacza coraz większą przewagę nad rywalami. Pierwsza bramka pada jednak po zamieszaniu w polu karnym Odry Malczyce i w 54 minucie jest 1-0 dla gospodarzy.

Kolejne minuty przynoszą wiele sytuacji stykowych gdzie arbiter spotkania często przerywa grę. Po jednej z takich akcji, czerwoną kartkę otrzymuje Matyja co mocno wpłynie na końcowy wynik. Przewagę jednego zawodnika więcej, Polonia wykorzystuje dopiero w 73 minucie. Po stracie na własnej połowie Odra nadziewa się na kontratak. Jasiński dośrodkowuje piłkę w pole karne gdzie dobrze ustawiony Liberek strzela na 2-0. Szybkie zmiany u gospodarzy wniosły trochę ożywienia w rozgrywce i 77 minucie Kozak urywa się obrońcy i dogrywa w pole karne a podanie na bramkę wykorzystuje Kowalski ustalając wynik meczu na 3:0.