WCZYTYWANIE

Wpisz aby wyszukać

Muzyczna premiera

PUBLICYSTYKA-WYWIADY

Muzyczna premiera

Podczas niedzielnego meczu Miedzi z Puszczą Niepołomice swoją premierę na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy będzie miał utwór pt. „Wiara jest w nas”, który będzie towarzyszył piłkarzom podczas wyjścia na murawę.

Autorami utworu „Wiara jest w nas” są kibice Miedzi, od lat żyjący sukcesami legnickiego Klubu. Słowa piosenki napisał Paweł Hohol, a muzykę skomponował, nagrał i wykonał utwór legnicki zespół Anastasis w składzie: Mateusz Radomski (wokal), Roman Darczyński (perkusja), Jerzy Rymarczuk, Daniel Jarzębak (obaj gitara), Tomasz Terlega (bas). Muzyka, która w niedzielę wyprowadzi na murawę zielono-niebiesko-czerwonych na mecz z Puszczą jest niezwykle energetyczna. Swoją dynamiką nawiązuje do boiskowej postawy piłkarzy Miedzi, którzy niejednokrotnie pokazali, że potrafią odwracać losy spotkań, a animuszu nie brakuje im do ostatniego gwizdka.

  • Przygotowując ten numer wyszliśmy z założenia, żeby był on przystępny dla każdego. Nie chcieliśmy tworzyć utworu, który byłby trudny do zaśpiewania dla kibiców spotykających się na stadionie. Wyszliśmy z założenia, że powinien być on z jednej strony prosty do zaśpiewania, a jednocześnie bardzo mocny, energetyczny. Jako muzycy spróbowaliśmy wyobrazić sobie i wczuć w piłkarza stojącego w tunelu przy wyjściu na murawę. Osobiście chciałbym, żeby wtedy grała właśnie taka energetyczna muzyka, pobudzająca do walki i do tego, by zostawić serducho na boisku. W tym kierunku poszliśmy, bo piłka jest sportem wyzwalającym bardzo dużo emocji – mówi Jerzy Rymarczuk, autor muzyki.

Sami wykonawcy są kibicami Miedzi, na bieżąco śledzącymi poczynania drużyny. Nie kryją też swojego przywiązania do Legnicy i mocno wierzą w to, że niebawem nad Kaczawą znów zagości piłkarska elita. Ich twórczość pełna jest wyrazistych brzmień.

  • Generalnie tworzymy muzykę z pogranicza mocnego rocka, modern rocka. Jako legniczanie głęboko wierzymy w ponowne wejście Miedzi do Ekstraklasy. Mamy nadzieję, że to już niebawem się spełni. Tym bardziej, że drużyna bardzo fajnie wygląda w tym sezonie. Przesłuchaliśmy prawie wszystkie hymny innych zespołów w Polsce i myślę, że ten będzie w czołówce. Naprawdę fajnie wyszedł – dodaje Rymarczuk.

Zespół Anastasis jest doskonale znany w Legnicy. Na scenie muzycznej pojawił się w 1998 roku. Od tego czasu wydał już cztery płyty, a właśnie pracuje nad kolejnym albumem.

  • Jesteśmy rodowitymi legniczanami, silnie zżytymi z Legnicą. Wydaliśmy cztery płyty, trochę maxi singli. W tej chwili tworzymy piąty album. Chcemy go wydać w tym roku, bo już praktycznie jest skończony. Gramy, koncertujemy i cieszymy się muzyką. Na co dzień każdy z nas ma swój biznes, ale muzykę traktujemy bardzo poważnie, troszkę więcej niż hobbystycznie. Inspirujemy się różnymi nurtami, słuchamy muzyki praktycznie od A do Z. Mam nadzieję, że po wejściu Miedzi do Ekstraklasy zagramy razem z kibicami – kończy Jerzy Rymarczuk.

W dniu meczu z Puszczą o godz. 12.00 utwór „Wiara jest w nas” zaprezentowany zostanie na kanale Miedź TV w serwisie YouTube, a o godz. 12.40 na Stadionie im. Orła Białego będzie towarzyszył Miedzi podczas wyjścia na murawę.

(bpmiedz)

Tagi:
Następny artykuł

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Następny wyżej