WCZYTYWANIE

Wpisz aby wyszukać

Podsumowanie CLJ – jesień 2021

AKADEMIE-SZKÓŁKI

Podsumowanie CLJ – jesień 2021

W sezonie 21/22 w najstarszej kategorii wiekowej Centralnej Ligi Juniorów województwo dolnośląskie reprezentują dwa zespoły – Śląsk Wrocław oraz Zagłębie Lubin. Obie drużyny w poprzednim roku utrzymywały równą i bardzo wysoką formę, czego dowodem są odpowiednio zajęte 3. i 4. miejsce w ligowej tabeli.

W tegorocznych rozgrywkach jedynie Zagłębie Lubin prezentuje tak samo wysoki poziom jak w poprzednim sezonie. Lubinianie utrzymują się w samym czubie tabeli. Obecnie, po 16. meczach są wiceliderem. Sytuacja jednak może ulec zmianie, ponieważ grupa pościgowa – Lech Poznań i Raków Częstochowa – ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania przed przerwą zimową, natomiast podopieczni trenera Marcina Cilińskiego mają przed sobą derby ze Śląskiem Wrocław. Będzie się działo!

A jak ma się sytuacja Śląska Wrocław? Podopieczni Bartosza Siemińskiego spuścili z tonu w porównaniu z poprzednim sezonem. Wrocławianie znajdują się w środku stawki i póki co dostrzec symptomy powalczenia o najwyższe cele, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Świetną okazją do skoku w górę tabeli, będą derby z Zagłębiem Lubin. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej. Wygrana w tak prestiżowym meczu, na pewno podniesie morale drużyny i zmotywuje do jeszcze cięższych przygotowań do rundy rewanżowej.

Adam Mokrzycki

Tagi:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Następny wyżej