WCZYTYWANIE

Wpisz aby wyszukać

Ebi Smolarek w Górniku

FUTBOL CENTRUM ZDROWIE PIŁKARZA

Ebi Smolarek w Górniku

W Klubie Sportowym Górnik Polkowice gościł znany z boisk piłkarskich, wielokrotny reprezentant Polski – Euzebiusz Smolarek. Ebi odwiedził Zielono-Czarnych w roli prezesa Polskiego Związku Piłkarzy.

Polski Związek Piłkarzy został utworzony 28 lutego 1997 z inicjatywy Marka Pięty, byłego gracza Górnika Wałbrzych, Widzewa Łódź i Hannover 96, który pełnił funkcję prezesa związku aż do swojej śmierci, 11 listopada 2016 roku. W skład grupy założycielskiej weszło łącznie 38 ówczesnych zawodników trzech klubów: Widzewa Łódź, Ceramiki Opoczno i Rakowa Częstochowa.

Od 4 kwietnia 2019 funkcję Prezesa PZP pełni 47-krotny reprezentant Polski, Euzebiusz Smolarek. Głównymi celami Związku są propagowanie i ochrona praw piłkarzy, ale także edukacja zawodników, płynne przejście w drugą karierę, a także ochrona zdrowia piłkarzy, szczególnie mając na uwadze wpływ pandemii wirusa COVID-19 na uregulowania dotyczące piłki nożnej.

W Polkowicach Smolarek spotkał się z I drużyną Górnika i zachęcał piłkarzy do wstąpienia w szeregi Polskiego Związku Piłkarzy, który dba o interesy zawodników.

Podczas spotkania z rąk prezesa PZP wyróżnienia otrzymali: kapitan polkowickiego zespołu – Kamil Wacławczyk, napastnik – Mariusz Szuszkiewicz oraz bramkarz- Jakub Szymański, którzy znaleźli się w jedenastce najlepszych graczy ubiegłego sezonu.

Drużyna Górnika wybrała również swojego przedstawiciela do związku. Interesy piłkarzy Górnika reprezentować będzie – Marek Opałacz.

(jw)

Tagi:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Następny wyżej