WCZYTYWANIE

Wpisz aby wyszukać

Demolka w Legnicy

EX, I, II, PP W LIDZE

Za nami 1/32 Pucharu Polski. Dolny Śląsk miał kilku swoich reprezentantów poniżej znajdziecie podsumowanie drużyn z naszego regionu.

Śląsk Wrocław 0-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bramka :  Mešanović

Sporą niespodziankę kibicom zrobił Śląsk Wrocław przegrywając u siebie z beniaminkiem z Niecieczy 1 do 0. To już trzeci raz kiedy Wrocławianie odpadają w pierwszej rundzie. Reprezentantowi europejskich pucharów nie przystoi odpadać w tak wczesnym momencie „turnieju tysiąca drużyn”. Jednym z usprawiedliwień może być fakt, że Śląsk grał od 52 minuty w dziesiątkę ponieważ czerwoną kartką ukarany został Caye Quintana.

Śląsk II Wrocław 0 – 3 Zagłębie Lubin

Bramki : Szysz , Zajíc, Podoliński

Zagłębie miało łatwiejsze zadanie, ponieważ na jego drodze stanęły drugoligowe rezerwy Śląska. Już do przerwy faworyci prowadzili 2-0. W drugiej połowie dołożyli jeszcze jedno trafienie i gładko wygrali 3-0. Na uwagę zasługuje fakt, że „miedziowi” wyszli z kryzysu i w październiku ani razu nie przegrali.

Górnik Polkowice 1-2 Górnik Łęczna

Bramki: Bancewicz – Krykun, Mak

Kolejny raz Górnik Polkowice był o krok od wygranej w tym sezonie. Od 35 minuty prowadził 1-0 bramce Bancewicza. Później z każdą następną minuta Górnik Łęczna osiągał coraz większa przewagę. Wszyscy na stadionie już praktycznie myśleli, że podopieczni Barylskiego będą świętować awans lecz w 90 minucie Krykun doprowadził do wyrównania. Chwilę później faul bramkarza i Mak zamienił karnego na gola. Górnik potrzebuje jakiegoś zwycięstwa żeby odbudować morale. Najbliższą okazję będzie miał w niedzielnym starciu ze Skrą Częstochowa.

Ślęza Wrocław 3-2 Chojniczanka Chojnice

Bramki : Stępień x 2 , Stempin – Skrzypczak, Pląskowski

Mało kto spodziewał się że honoru wrocławskiej piłki będzie bronić tylko Ślęza. Piłkarze z 3 ligi nie mieli łatwego zadania bo rywalem była Chojniczanka Chojnice, która ma apetyt na awans zaplecza ekstraklasy. Cios za cios oglądali kibice we Wrocławiu. Stępień strzałem głową w 38 minucie otworzył wynik meczu, gospodarze schodzili do szatni z minimalną zaliczką. W 49 minucie Skrzypczak główką w polu karnym wyrównał stan meczu. Jednak osiem minut później to Ślęza znowu objęła prowadzenie tym razem dośrodkowanie na gola zmienił Stepin. Gospodarze długo się nie cieszyli z prowadzenia, ponieważ sędzia podyktował przeciwko nim rzut karny, który wykorzystał Pląskowski. Jednak to wrocławianie przechylili zwycięstwo na swoją stronę. Za sprawą niezawodnego w tym meczu Stępnia. W 68 minucie zachował się w polu karnym jak rasowy napastnik i strzałem pod poprzeczkę przypieczętował awans.

Miedź Legnica 4-0 Odra Opole

Bramki : Tront , Zapolnik, Lehaire, Garcia

Miedz miała nie mieć łatwej przeprawy w 1/32 Pucharu Polski. Zawodnicy z Legnicy gościli u siebie najlepszą drużynę województwa Opolskiego czyli Odre Opole. Cztery do zera robi wrażenie. Miedź w tym sezonie ma patent na Odrę bo znowu strzeliła przeciwko nim cztery bramki. Tak samo jak na inaugurację pierwszej ligi kiedy wygrała 4 do 1. Oglądając legniczan w tym sezonie widać dużo jakości i mimo wysokiej wygranej w pucharze polski prawdziwym celem jest powrót do ekstraklasy. Legnica na pewno na to zasługuje.